Adana Demirspor Teknik Yöneticisi Vincenzo Montella’dan Mario Balotelli açıklaması!

Adana Demirspor Teknik Yöneticisi Vincenzo Montella, HangiKredi Ümraniyespor maçı sonunda oyuncusu Mario Balotelli ile yaşadığı tartışma nedeniyle üzgün olduğunu belirtti.

Montella, ligin 5. haftasında Atakaş Hatayspor ile yapacakları maçın hazırlıklarını sürdürdükleri kulüp tesislerinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

HangiKredi Ümraniyespor’u 1-0 yendikleri müsabakayı kıymetlendiren Montella, “Çok sıkıntı bir maç bizi bekliyordu. Yürekli, uygun defans yapan bir ekibe karşı oynayacağımızı da biliyorduk. O yüzden galibiyet için mutluyum” dedi.

Takımın performansından mutlu olduğunu belirten Montella, “Her maçın bizler için farklı bir parametre olduğunu biliyoruz. Bunun ne kadar değerli olduğunu da biliyorduk. Alana yansıttığımız ekip ruhu çok kıymetliydi. Hatta maçın yorgun anlarında bile göze güzel gelmese de o pratik çaba bize galibiyeti getirdi” değerlendirmesinde bulundu.

“KULÜBÜMÜZDEN ÖZÜR DİLERİM”

Montella, maç sonunda Mario Balotelli ile yaşadığı tartışmanın hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:

“Kulübümüzden özür dilerim. Bu şekil olayların alanda yaşanmaması, sorunun soyunma odasında çözülmesi gerekiyor. Nitekim de kendime hakim olamadım. Dışarıdan bizi seyreden çocuklara bile berbat örnek olduğumu söyleyebilirim. O yüzden bu mevzuda genelde ben daha sakin kalan taraf olduğum için bir daha yaşanmaması ismine elimden gelen her şeyi yapacağım. Biz robot değiliz. Biz de etten kemikteniz. O yüzden bu bahiste kusurlu olduğumu biliyorum ve bir daha tekrarlanmayacağını da biliyorum.”

“BALOTELLI İLE BAĞIMIZ PEK İYİ”

Balotelli ile yaşadığı tartışmadan ötürü üzgün olduğunu yineleyen Montella, “Balotelli ile bağlantımız çok yeterli, rastgele bir sıkıntımız yok. Bu olaydan evvel de esasen kendisi gitmek istediğini söz etmişti. Hiçbir halde bizi etkilememişti. Yalnızca oyun manasında bir şeyler olduğu için orada gerginlik yaşadık. Saha dışında da münasebetimiz çok uygun bir halde devam ediyor” diye konuştu.

Gitmesi durumunda Balotelli’nin yerine bir forvet transferi olma durumuyla ilgili soru üzerine Montella, “Kulübümüz, benim nasıl bir oyun şekli oynattığımı biliyor. Ben de kulübümüzün oyun biçimi için elimden gelen her şeyi yapıyorum. O yüzden şu ana kadar gösterdikleri bütün fedakarlıkların yanı sıra biliyorum ki liderimiz imkan ve fırsat bulursa bir şeyler yapacaktır. Son karar her vakit kulübümüzün” sözlerini kullandı.

Öte yandan, Atakaş Hatayspor ile 4 Eylül Cumartesi günü deplasmanda oynayacakları maçı kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını aktaran Montella, “Zor bir rakip olacağını biliyoruz. Baktığınızda geçen sene ile çabucak hemen tıpkı takıma sahipler. Hocayı değiştirmelerine karşın birebir formda devam eden bir takım var. Şu anda aldıkları puan, onların oynadığı ve yapmak istediği oyunu yansıtmıyor. Tekrar ayağa kalkmaya çalışan bir kulübe karşı oynamaya gidiyoruz“??????? diyerek kelamlarını tamamladı.