Beşiktaş’ta Wout Weghorst sıkıntısı!

2 gol-4 asistle Beşiktaş’ın hamle çizgisinin yıldızı olan Wout Weghorst, antrenmanda sakatlandı; durumu bugün netleşecek. Ghezzal’ın da oynama ihtimali çok düşük.

Beşiktaş, Üstün Lig’de pazartesi günü Başakşehir’i ağırlayacak. Boz Baykuşlar formda. Ligde gol yemediler. Resmi maçlarda da hala namağluplar. Siyah-beyazlılar, tahminen de bu dönem birinci defa kalitesini test edeceği bu kadar bir maç oynayacak lakin gelen haberler güzel değil.

Önceki gün yapılan antrenmanda ayağına darbe alan Wout Weghorst dünkü egzersize önlem emelli katılmadı. Hollandalının durumu bugün yapılacak ayrıntılı denetimden sonra netleşecek. 2 gol-4 asistle birinci beş haftanın ‘MVP’si olarak gösterilen Weghorst’un oynama ihtimalinin yüzde 50-yüzde 50 olduğu konuşuluyor.

Takımın bir başka yıldızı Rachid Ghezzal’ın sakatlığı da geçmiyor. Zıplayınca ağrı hisseden Cezayirlinin bu hafta da oynaması beklenmiyor. İki eksik, Başakşehir maçı öncesi teknik heyeti düşündürüyor.

MESAİ SÜRÜYOR

BEŞIKTAŞ, Başakşehir maçı mesaisine devam etti. Yeni transferler Tayfur ve Redmond da birinci antrenmanlarına çıktı. İdman, kondisyon ve taktik çalışmalara yönelikti.