Bir kişi öldü, 3 kişi de yaralanmıştı: Gemlik Gübre’den faciaya ait açıklama

Bursa’da bulunan Gemlik Gübre Fabrikası‘nda meydana gelen iş kazasında 3 emekçi yaralanmış, bir emekçi ise hayatını kaybetmişti.

Yaşanan faciada, yıllık bakımda reformer reaktöründe katalizörlerinin yenilenmesi için kazanın içine giren operatör Muhammet Neyaman oksijen yetersizliğinden hayatını kaybetti.

Neyaman’ı kurtarmak isteyen, usta Yardımcısı Halil İbrahim Aytaç, Usta operatör Özcan Sait ve Sorumlu Teknisyen Zafer Yıldırım da yaralandı. Yaralıların sıhhat durumunun uygun olduğu öğrenildi. 

Konu ile ilgili Gemlik Gübre Sanayi A.Ş’den de açıklama yapıldı.

Açıklamada olayın nasıl meydana geldiği anlatılırken, “Teknik takımlarımız olaya derhal müdahale etmiş ve arkadaşlarımız Gemlik Devlet Hastanesine nakledilmişlerdir. Maalesef çalışanımız Muhammet Neyaman tüm müdahalelere karşın kaybetmiş olduğumuzu öğrenmiş bulunmaktayız. Öteki arkadaşlarımız Zafer Yıldırım ,Özcan Sait ve Halil İbrahim Aytaç’ın ise sıhhat durumları yeterli olup tedavileri devam etmektedir. Tüm Gemlik Gübre takımı olarak hepimizi yasa boğan bu üzücü iş kazasında, hayatını kaybeden çalışma arkadaşımız Muhammet Neyaman’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz” denildi.