Bursa’da çöp meskende bulunan çocuk ile ilgili sevindiren gelişme

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde 9 gündür tedavisine devam edilen 9 yaşındaki C. M.’yi Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ziyaret etti.

Hastane çıkışında açıklamalarda bulunan Rektör Özkan, “Şimdiye kadar gördüğüm en âlâ C. M. ile karşılaştım. Ruhsal olarak çok uygun durumda. Kan bedelleri böbrek, kalp çok yeterli. Yürüyor. 2 kilo 100 gram kilo aldı. Bir sürü şey geliyor. Keyfi yerinde çok keyifli oldum. Çikolata istedi. ’Ne vakit yiyebilirim?’ dedi. Onları peyderpey yemesi lazım. Daha evvel onları veremiyorduk, artık olması gereken çocuk üzere yemeye başlayacak. İnşallah buradan çıktığı vakit da hoş bir aile ortamına kavuşur. Bizim en kıymetli şeyimiz onun en keyifli olacağı ortamı gerçek karar vermek. Çıkınca da ziyaret edeceğiz” dedi.

“TABURCU OLMASINA GİTGİDE DAHA OLUMLU BAKIYORUZ”

Ne vakit taburcu olacağı ile ilgisi soruya yanıt veren Prof. Dr. Yıldıray Çete ise “Bir vakit mümkün değil. Aşikâr bir kiloya ulaşması lazım. Taburcu olmasına gitgide daha olumlu bakıyoruz, fakat şu gün olacak demek yanlışsız değil. Şu anda tedavisi olumlu istikamette gidiyor” dedi.

NE OLMUŞTU?

Bursa’daki dairesini 2 yıl evvel Kamuran Pınar A’ya (44) kiraya veren Aydın S, daha sonra kirasını ödemeyen bayana dava açmış, mahkemenin, meskenin tahliye edilmesine karar vermesinin akabinde adrese giden icra takımı, dairenin kapısını çilingir yardımıyla açtırarak kilidi değiştirmişti.

Evin kilidini tekrar değiştirerek mahkemenin tahliye kararına uymayan Kamuran Pınar A’nın emniyette tabirine başvurulmuştu. Bu sırada çöplerle dolu meskenin temizlenmesi için haber verilen Nilüfer Belediyesi paklık vazifelileri, kapısı kilitli bir odada çöplerin ortasında yatan ve sıhhat durumunun düzgün olmadığı tespit edilen 9 yaşındaki C.M.A’yı baygın halde bulmuştu.

Çocuğun annesinin, Kamuran Pınar A’nın ablası Y.A. (48) olduğu belirlenmişti. Çocuk savcılık kararıyla, Antalya’da yaşayan anneye teslim edilmişti.

Daha sonra C.M.A. ile Kamuran Pınar A’nın 16 yaşındaki kızı E.Z.A, Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüklerince muhafaza altına alınmıştı. C.M.A, tedavi için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürülmüştü.

Olaya ait yayın yasağı getirilmişti.