Demans hastalığına yakalanmıştı! Bruce Willis’in eski eşi Demi Moore’dan üzen açıklama


Ünlü aktör Bruce Willis, geçtiğimiz yıl bilişsel yeteneklerini etkileyen ‘afazi hastalığı’na yakalandığını açıklamıştı. Gittikçe sağlığının bozulduğu iddia edilen usta aktörün davranış ve kişilik değişikliği, düşünme, dil ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına yakalandığı öğrenildi. Ünlü oyuncu Demi Moore, eski eşinin sağlık durumuna ilişkin üzücü açıklamalarda bulundu.

“Kanun Namına”, “Zor Ölüm”, “Altıncı His” ve “Ölümsüz” gibi birbirinden başarılı yapımlarla hafızalara kazınan dünyaca ünlü yıldız Bruce Willis, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalarla hayranlarını üzmüştü. Ünlü aktöre beynin belirli bölgelerinde meydana gelen işlev bozukluğu sonucu ortaya çıkan konuşma, konuşulanı anlama ve okuma-yazma gibi becerileri etkileyen ‘afazi’ (söz yitimi) hastalığı teşhisi konulmuş ve oyunculuğu bırakma kararı almıştı. Tüm vaktini ailesi ve hayranlarına ayıran ünlü aktörün afazi teşhisinden sonra davranış ve kişilik değişikliği, düşünme, dil ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı.

Bruce Willis oyunculuğu bırakıyor

BRUCE WİLLİS’İN HASTALIĞI İLERLİYOR!

Ünlü oyuncu Demi Moore, üç kızının babası olan eski eşi Bruce Willis’in sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu. “Afazi teşhisini 2022 baharında açıkladığımızdan beri durumu ilerledi. Artık daha spesifik bir teşhisimiz var. Frontotemporal demans…” diyerek sözlerine başlayan Moore, şu ifadeleri kullandı:

“Bruce’un hastalığını paylaştığımızdan beri aldığımız inanılmaz sevgi, destek ve harika hikayeler için en derin şükranlarımızı sunuyoruz. Ne yazık ki iletişimdeki zorluklar Bruce’un karşılaştığı hastalığın sadece bir belirtisi. Bu acı da olsa, sonunda net bir teşhis konması rahatlatıcı.”

Sağlığı giderek bozulan Willis’in bu süreçte kızlarıyla daha çok zaman geçirmek istediği ve ailesinden bir an olsun ayrılmak istemediği öğrenildi.

Bruce Willis demans hastalığına yakalandı

TEŞHİS SONRASI İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Zor zamanlar geçiren usta aktör, bu süre zarfında kameralardan uzak kalmayı tercih ediyordu. Hayranları tarafından merak edilen ünlü yıldız, demans teşhisinin ardından ilk kez geçtiğimiz gün objektiflere takıldı. Kaliforniya’da yanında iki arkadaşıyla birlikte yürüyüşün tadını çıkaran Willis’in yorgun görüntüsü hayranlarını üzdü.

Bruce Willisin son hali

BEBEK HABERİ WİLLİS’E MORAL OLMUŞTU!

Bir süredir hastalıklarla mücadele eden Bruce Willis’in kızından müjdeli bir haber geldi. 67 yaşındaki oyuncunun ilk eşi Demi Moore‘dan dünyaya gelen kızı Rumer‘ın bebek beklediği öğrenildi. Kızının karnı burnunda pozlarını sosyal medya hesabından paylaşan Demi Moore, kendisinin ilk kez büyükanne, eski eşi Bruce Willis’in de ilk kez dede olacağını ifade etti. Eşinin dede olmasından mutluluk duyan Emma Heming de “Bebek haberi mutlu haberdir” mesajı yayınlayarak bu haberin Willis’e moral vereceğini düşündü.

Bruce Willis ve kızı

ESKİ EŞİ DE DESTEK OLUYOR!

Hastalığı yüzünden gözlerden uzak bir yaşantı sürdürmeye karar veren usta aktör, son dönemlerde ailesiyle daha sık vakit geçirmek istiyor. 2000 yılında ayrılma kararı aldığı eski eşi Demi Moore ve bu evlilikten dünyaya gelen üç kızıyla bir araya gelen Willis, uzun zamandan sonra ilk kez bu kadar keyifli görüntülendi. Aileye yakın bir kaynak usta oyuncunun sağlığının giderek bozulduğunu ve bundan dolayı fırsat buldukça ailesini görmek istediğini ifade etti. Aynı kaynak “Onun sonsuza dek burada olmayacağını biliyorlar bu nedenle her anın tadını çıkarıyorlar” şeklinde konuştu. 

Bruce Willis ve eski Demi Moore

ÜNLÜ AKTÖRÜN EŞİ İLK KEZ KONUŞTU!

Ünlü aktörün eşi Emma Heming, Willis’in sağlık sorunlarıyla ilgili ilk kez konuştu. “Ailemin ihtiyaçları benim için her şeyden önce geliyor. Bu da beni bir kahraman yapmıyor elbette” şeklinde sözlerine başlayan Heming, eşinin hastalığı sebebiyle kendisi de akıl sağlığında bozulmalar yaşadığını itiraf etti. 

Bruce Willis ve eşi Emma Heming

Mabel ve Evelyn adında iki çocuk sahibi olan 43 yaşındaki ünlü model, “Evdekilere gösterdiğim ilgi hem akıl sağlığımı hem de tüm sağlığımı etkiledi, ki bu da aileme hiç yarar sağlamadı. Birisi bana kısa bir zaman önce ‘Birisiyle fazla ilgilenmeye başlarsan kendinle ilgilenmeyi ihmal edersin’ demişti. Bu sözler uzun süre beni etkisi altına aldı” ifadelerini kullandı. Yaşadığı zorlu süreçleri aşmak istediğini söyleyen Heming, artık kendi ‘temel ihtiyaçlarına’ odaklanacağını söyledi.

Emma Heming eşinin hastalığı hakkında ilk kez konuştu

EŞİ BİR AN OLSUN YALNIZ BIRAKMIYOR!

Oyunculuğa veda eden usta oyuncu Bruce Willis, hastalığını açıklamasının ardından ilk kez hayranlarının karşısına çıktı. Ailesiyle ormanda gezintiye çıkan Willis’in eşi Emma Hemming, o anları sosyal medya hesabından paylaşmayı ihmal etmedi. Hemming çocuklarından Mabel Ray Willis‘in çektiği fotoğrafa, “Anne ile baba en sevdikleri ortamda” şeklinde bir not düştü. Hastalığı sebebiyle zor günler geçiren Willis’e eşinin tam destek vermesi hayranlardan takdir topladı. 

Bruce Willis ve eşi

BRUCE WİLLİS OYUNCULUĞU BIRAKMA KARARI ALDI!

Hayranları kahreden haberin ardından Willis’in ailesi yaptıkları ortak açıklamada ünlü yıldızın hastalık sebebiyle oyunculuk kariyerini bırakacağını duyurdu. “Bruce’un harika hayranlarına” şeklinde başlayan açıklamada usta aktörün son zamanlarda sağlık sorunlarıyla mücadele ettiği ve afazi teşhisi nedeniyle bilişsel kabiliyetlerinin de etkilendiği ifade edildi. 

Bruce Willis afazi hastalığına yakalandı

Ünlü yıldızın kızı Rumer Willis sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu, ailemiz için gerçekten zorlu bir zaman ve aralıksız sevgi, merhamet ve desteğiniz karşısında minnettarız. Güçlü bir aile birliğiyle bu süreçten geçiyoruz ve hayranlarının da bunu bilmesini istedik, çünkü onun sizler için ve sizlerin onun için ne demek olduğunu biliyoruz. Bruce’un her zaman söylediği gibi “Gününü gün et” ve birlikte bunu yapmayı planlıyoruz. Sevgiler.”

bruce Willis ve Sylvester Stallone

BRUCE WİLLİS HAFIZA KAYBI YAŞIYOR!

Hollywood yıldızı Bruce Willis, 29 Nisan’da yeni filmi Fortress: Sniper’s Eye‘ın çıkmasına hazırlanırken, hakkında çıkan bir iddia hayranlarını hüzne boğdu. 

67 yaşındaki ünlü yıldızın demans hastalığı sebebiyle hafıza kaybı sorunlarıyla boğuştuğu ve bundan dolayı yer aldığı işlerde sert bir şekilde eleştirildiği söyleniyor. İddialara göre; Willis halen bilinci açıkken olabildiğince para kazanmaya çalıştığı için her teklife olumlu bakıyor. 

Bruce Willis hafıza kaybı yaşıyor

Sosyal medyanın gündemine bomba gibi düşen söylentilerin ardından ünlü oyuncudan henüz bir açıklama gelmedi. Ancak gazeteci Dan Przygoda sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak “Willis’in replikleri ezberlemekte zorlandığı için kulaklık kullandığını birlikte aynı filmde rol almış pek çok arkadaşımdan duydum.” ifadelerini kullandı.

  

Bruce Willis ve eşi Emma Heming Willis

İLGİNİİZ ÇEKEBİLECEK VİDEO;

Derya Bedavacı ile Ecem Erkek düeti diziye damga vurdu! Güzel Günler dizisinde…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir