Diyanet İşleri Başkanlığı’na atama kararı

Diyanet İşleri Başkanlığı’na ilişkin atama kararı Resmî Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmî Gazete’de yayımlanan karara göre, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda açık bulunan Adıyaman İl Müftülüğüne Mevlüt Haliloğlu getirildi.

MEVLÜT HALİLOĞLU KİMDİR

15.08.1963 tarihinde Çankırı’ya bağlı Kurşunlu ilçesinin Çaylıca köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Çankırı’da, liseyi Bolu Gerede İmam Hatip Lisesi’nde (1983), üniversiteyi 1988 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı.

Çankırı-Kurşunlu’da (1983) ve İzmir’de (1987-1988) Vekil İmam Hatiplik ve Kastamonu-Daday’da(1986) kısa bir süre aday İmam Hatiplik görevlerinde bulundu. Fakülteden mezuniyetimi müteakiben 1988 yılı Ekim ayında İzmir-Konak’ta yeniden İmam Hatip olarak göreve başladı ve kısa bir süre sonra Konak Müftülüğü’nde Murakıp olarak görevlendirildi.

1989 yılı Şubat ayında Diyanet İşleri Başkanlığınca açılan Müftülük-Vaizlik sınavını kazanıp, ardından da Antalya’da Müftülük-Vaizlik kursunu tamamlayarak, 1990 yılı Mart ayında Ankara Çamlıdere ilçesine naklen Vâiz olarak atandı.

Askerlik görevini 1993 yılında Burdur’da iki ay süre ile bedelli olarak yaptı.

1991-1993 yıllarında bir buçuk yıl süre ile Tunus Hükümetinin bursuyla Tunus’a giderek dil enstitülerinde Arapça kurslarına katıldı ve Tunus üniversiteleri ve kütüphanelerinde araştırma yaptı.

2002-2003 yıllarında İzmir’de EGE TV’de, haftalık dini programlar yaptı. Yine, Avustralya ve Türkiye’de TV ve Radyo programlarına konuk olarak konuşmalar yaptı. Ayrıca, Avustralya’da, Söke’de ve Kağıthane’de Mahalli Gazetelerde yazılar yazdı.

Yurt içinde ve yurt dışında konferanslar verdi.2018 yılı Mayıs ayında “Hayata Yansıyan İnanç” isimli kitabı yayımlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir