GÜZEL Parti’den sıhhatte şiddet protestosu

İYİ Parti, İstanbul Vilayet Başkanlığı’nda düzenlenen basın açıklamasıyla, Uzman Tabip Ekrem Karakaya’nın Konya’da misyonu başında katledilmesini ve sıhhat bölümünde şiddeti protesto etti.

İYİ Parti İstanbul Vilayet Lideri Saltuk Buğra Kavuncu ve UYGUN Parti Genel Yönetim Şurası üyesi Prof. Tabip Murat Karaman, GÜZEL Parti İstanbul Vilayet Başkanlığında gerçekleştirilen basın açıklamasıyla Konya’nın Karatay ilçesindeki Kent Hastanesinde vazife yapan Kardiyoloji Uzmanı Hekim Ekrem Karakaya’nın misyonu başında katledilmesi ve sıhhat kesiminde şiddeti protesto etti.

“ONLARA BU FIRSATI TANIYAN SİYASİ İKTİDARA YEDİRMEYECEĞİZ”

Basın açıklamasında konuşan Satuk Buğra Kavuncu, “Uzman Tabip Ekrem Karakaya’nın katledilmesiyle tekrar ve daha güçlü formda söylüyoruz: Şiddet karşısında hekimlerin/sağlık çalışanlarının kılına ziyan gelmesine tahammülümüz kalmamıştır. Tabiplerimiz hastanelerde adeta kurban ediliyor. Göz bebeği doktorlarımızı vahşilere, vandallara ve onlara bu fırsatı tanıyan siyasi iktidara yedirmeyeceğiz” dedi.

“SAĞLIK BAKANI’NIN GÜNDEMİ NEDİR? BİLMEK İSTİYORUZ”

Kavuncu, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu zulme boyun eğilmeyecek. Sıhhat Bakanı’nın bu şiddetten daha fazla önemsediği bir durum varsa, çıkıp açıklamasını istiyoruz. Meslektaşları ölürken, gördükleri şiddet sonrası diplomalarını yırtarken, sıhhat bakanının gündemi nedir? Bilmek istiyoruz. Aleni bir biçimde hastaneye silahla girip, bir hekimi katleden vahşete ve potansiyel şiddete karşı yapılması gereken en öncelikli konu, şiddeti önleyecek önemli bir yasal yaptırımın uygulanmasıdır.”