HDP Adana İl Binası’na saldırı girişimi

Adana’da, HDP ve Yeşil Sol Parti’nin ortak kullandığı binaya kimliği belirsiz bir kişi tarafından 3 pet şişe içerisinde patlayıcı ve yanıcı madde bırakıldı.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre, Adana’nın merkez Seyhan ilçesindeki Cemal Gürsel Caddesi üzerinde bulunan binanın girişine sabah saatlerinde bir kadın geldi. Pet şişeleri bırakan kadının fark edilmesiyle polise haber verildi. Olay yerinde inceleme yapan ekipler, pet şişe içerisindeki sıvının yanıcı ve patlayıcı olduğunu tespit etti.

Olaya dair bilgi veren HDP Adana İl Eşbaşkanı Mehmet Karakış, kadının kapının açılmaması üzerine merdivenlerde 15 dakika bekledikten sonra çantasından çıkardığı pet şişeleri kapının önüne bırakıp binadan ayrıldığını söyledi. Karakış, “Yukarı çıkan kadın zili çalıyor bu esnada içeride bulunan yöneticimiz kadını fark edip, açmıyor. Polis olay yerinde inceleme yaptı. Şikayetçi olduk” diye belirtti.

Yeşil Sol Parti Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Adana İl Örgütü’nde saat 17.30’da açıklama yapacak.

Aynı binaya 18 Mayıs 2015 tarihinde IŞİD tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda 7 kişi yaralanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx