Kim Min Jae transferinde Tottenham devreye girdi! Rennes ve Napoli’ye şok…

Fenerbahçe’de Kim Min Jae’nin transferi yılan kıssasına döndü. Napoli ve Rennes ortasındaki transfer yarışına Tottenham da katılınca Kim Min Jae’nin transferinde kıymetli bir gelişme yaşandı.

Fenerbahçe’nin Güney Koreli savunma oyuncusu Kim Min Jae’nin ekipten ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken, sıradaki durağının neresi olacağı hala belirsizliğini koruyor.

İtalya devi Napoli, Kalidou Koulibaly’nin 40 milyon euro’ya Chelsea’ye transfer olmasının akabinde 25 yaşındaki Kim Min Jae’yi birinci tercih olarak transfer listesine yazmıştı. Rennes Sportif Yöneticisi Florian Maurice de bir müddettir İstanbul’da ve hem Fenerbahçe hem de Kim Min Jae ile görüşmeler yapıyordu.

Ancak Fransız medyasında yer alan habere nazaran, Napoli ve Rennes’e şahsî kurallarını sunan Güney Koreli savunmacı iki kulüple de muahede sağlayamadı. Bunun nedeni, Tottenham’ın da son anda transfer yarışına girmesi ve oyuncunun yıllık fiyat talebinin yüksek olması.

Kim Min Jae’nin hür kalma unsurundaki yaklaşık 20 milyon euro’yu ödemeyi kabul eden Napoli ve Rennes, Kim Jae’nin yüksek maaş talebi karşısında geri adım attı.

Takımda en çok maaş alan Lorenzo Insigne, Dries Mertens ve Koulibaly üzere isimlerle yollarını ayırarak maaş yükünden kurtulmak isteyen Napoli, Brighton’dan Leo Ostigard’ı 5 milyon euro bonservis bedeliyle transfer etmeye hazırlanıyor.

Nayef Aguerd’in West Ham United’a transfer olması nedeniyle stoperdeki eksiğini doldurmak için arayışa devam eden Rennes’in, Kim Jae transferinden kesin olarak vazgeçmediği belirtildi. Lakin Güney Koreli stoperin maaş talebinde indirime gitmemesi transferi çıkmaza soktu.