Muharrem İnce: Muğla ittifakını yıkmadan Türkiye’nin önü açılmaz

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, 29 Temmuz’da başlayan Memleket Buluşmaları Programı’na Marmaris’te devam etti.

Marmaris’te sabah saatlerinde bir basın toplantısı düzenleyen İnce, “Size Muğla İttifakı’ndan kısaca bahsedeyim. Burada iştirak şu; ruhsatı muhalefet belediyeleri verir, ÇED raporunu Bakanlık verir. Al gülüm ver gülüm olayıdır. Üç senden iki benden. Türkiye’de bu Muğla ittifakını yıkmadan Türkiye’nin önü açılmaz” diye konuştu.

İnce konuşmasında şunları söyledi:

“Bugün bir iktidar muhalefet iştirakini, yani Cumhur İttifakı’nı değil, Millet İttifakı’nı değil, bir Muğla İttifakı’nı anlatacağım size. Bir Muğla İttifakı’ndan kısaca bahsedeyim. Detay isteyenlere de detay anlatırız. Milas’ta Tuzla bölgesinde inşaat oluyor. Sulak alanda. Menteşe’de çimento fabrikası kuruluyor. Marmaris Kızılbük’te yeniden inşaatlar tam gaz gidiyor. Burada paydaşlık nedir. Burada paydaşlık şudur. Ruhsatı muhalefet belediyeleri verir, ÇED raporunu Bakanlık verir. Al gülüm ver gülüm olayıdır. Üç senden iki benden. Yani medya önünde hengame eder üzere görünürler lakin art tarafta malı götürürler.

MUĞLA İTTİFAKINI YIKMADAN TÜRKİYE’NİN ÖNÜ AÇILMAZ: Artık ben muhalefetin genel liderine da iktidarın genel liderine da sesleniyorum. Ya siz her gün hengame ediyorsunuz kelamda. Sizin adamlar burada malı götürüyor, ortak. Sizde mi berabersiniz burada, ortaksınız. Yoksa tatlı su kurnazı mısınız? Yoksa kayıkçı hengamesi mı yapıyorsunuz? Bunu açıklayın millete. Bunu medya yazacak mı? Şüpheliyim. Fakat yazacak birkaç namuslu şüphesiz olacaktır. Türkiye’de bu Muğla ittifakını yıkmadan Türkiye’nin önü açılmaz. Türkiye’yi özgür bir ülke yapmak istiyorsak, keyifli, varlıklı bir ülke yapmak istiyorsak, demokrat bir ülke yapmak istiyorsak, evvel bu Muğla İttifakı’ndan başlamamız lazım.

BU ÜLKE ARTIK BİR ŞAHSIM DEVLETİR: Erdoğan her gün büyük laflara etmeye devam ediyor. 2002’de iktidar olduğunda 2023 amaçlarımız diyordu. Neydi 2023 maksatları? 2 trilyon dolar ulusal gelir. Kişi başı 25 bin dolar. Ve 500 milyar dolar ihracat. Birinci 10 iktisat ortasına girecektik. 500 milyar dolar ihracatın yarısı yok. 2 trilyon dolar milyar dolar ulusal gelirin yarısı yok. 25 bin dolar kişi başına gelirin yarısı yok. Birinci 10’a girmeyi bırak, birinci 20’deydik. Artık birinci 23’e düştük. Bu ülke artık bir şahsım devletidir.

EN BÜYÜK FAİZCİ ERDOĞAN’DIR: Merkez Bankası faizi 19’dan 14’e düşürdü. Bütün dünya faiz arttırıyor. Dünya hiçbir şey bilmiyor. Bir tek bizimkiler biliyor. Merkez Bankası 14 ile bankalara veriyor. Bankalar 30 ile 40 ile vatandaşa veriyor. Ortada güçlü olan kim, bankalar. Son yıllarda en fazla büyüyen dal bankalar. Yüzde 1000. En büyük faizci Erdoğan’dır. Milletin cebinden alıp bankaların kasasına koydu paraları. Artık de diyor ki Merkez Bankası Lideri; “döviz hareketliliğinde kimlerin döviz aldığını biliyoruz” diyor. Sen bostan korkuluğu musun? Madem biliyorsun listeyi açıklasana. Kimlerin döviz aldığını bildiğini söylüyorsan bunu açıklayacaksın. O bilgi bende yok, ben bilsem açıklarım Merkez Bankası Başkanı’nı bunu açıklamaya davet ediyorum.” (HABER MERKEZİ)