‘Nostaljik tarafım sevimli geliyor’

‘Söz Müzik Caroline Yılmaz’ isimli albümünün ilk şarkısı ‘İster Gel İster Gelme’ ile büyük çıkış yakalayan Caroline Yılmaz, CADDE’ye özel açıklamalarda bulundu. İş insanı kimliğine söz ve beste yazarlığını da ekleyen şarkıcı, “Eserlerim için ‘90’lı yıllardaki gibi sıcak’ yorumu yapılıyor. Kendi karakterimin de nostaljik bir tarafı olduğu malum, sevimli buluyorlar” dedi.

– ‘İster Gel İster Gelme’ kısa sürede 2 milyon izlenmeyi geçti. Radyo listelerine üst sıralardan girdi ve ‘En Çok İndirilenler’ arasında yer aldı. Bu başarıyı bekliyor muydunuz?

Evet, bekliyorduk. Bu bir albüm projesi ve albümdeki tüm şarkıların sözü-müziği bana ait. Aranjelerin tümü Suat Aydoğan, klibimiz Ecem Gündoğdu ve Veli Kuzlu imzası taşıyor. Ekibimizde o kadar güzel bir enerji var ki, başarı getireceğinden şüphemiz yoktu. Dinleyicilerimiz de bizi mahcup etmedi.

– Son senelerde şarkıcılar 90’lı yıllardaki gibi kalıcı olmuyor. Siz kalıcı olması için eser seçimlerini nasıl yapıyorsunuz?

Yazdığım şarkılar için “90’lı yılların şarkıları gibi sıcak” yorumu yapılıyor. Kendi karakterimin de nostaljik bir tarafı olduğu malum, insanlara bu nedenle sevimli geliyoruz sanırım.

– Politikacı bir aileden geliyorsunuz. Aileniz şarkıcılık yapmanıza karşı çıktı mı?

Başlarda babam ve amcalarım mesafeli baktılar, fakat bu işi de layığı ile yaptığımı görünce müdahale etmediler. Bana genelde soruyorlar: “İş insanısınız, müzik ile uğraşmak zor olmuyor mu?” veya “Siz patronsunuz, show business’a ne gerek var?” Ben şarkı yazıyorum ve bu eserlerin sevilmesi beni çok mutlu ediyor. Bu motivasyonu da alıyorum, iş hayatıma yansıtıyorum. Böylece daha başarılı oluyorum. İş insanı müzikle uğraşamaz mı? Mühendis dans edemez mi? Doktor DJ olamaz mı? Herkes, her şeyi olur. Hayat çok kısa, ne kadar renk, o kadar mutluluk. TV programı da yaparım, radyo da yaparım, albüm de yaparım, konser de veririm. Restaurant da açarım. Yeni şirketler de kurarım. İnsanlara istihdam sağlarım. Neden tek renk olayım?

– ‘Caroline Show’ adlı televizyon ve ortak canlı yayınla radyo programı yapıyorsunuz. Geri dönüşler nasıl?

‘Caroline Show’un Dreamtürk ve Radyo D’de yayınlanması avantaj tabii ki. 10 yılı aşkın yayıncılık deneyimim ve izleyicilerimle bu güç birleşince, kanalın telefonları her canlı yayında kilitleniyor.
Yayında, 70 yaşındaki çiftçi beyefendi ile de 19 yaşındaki üniversite öğrencisiyle de öğretmenle de ev hanımı ile de konuşuyorum. O samimi sohbetler benim için müthiş keyif. Hiçbir şeye değişmem.

– Aynı zamanda iş dünyasının içinde de yer alıyorsunuz. Hem sanat camiası hem de iş dünyası zor olmuyor mu?

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra 11 yıllık kurumsal iş hayatım oldu. Almanya’nın en büyük holdinglerinden birinde dokuz yıl üst düzey yöneticilik yaptım ve Türkiye yatırımlarını yönettim. Sonrasında kendi işimi kurdum. İşim beynimin aşkı. Sanatsa kalbimin… 

‘Onun gibisi bir daha gelmez’

– Bir dönem Türkan Şoray’a benzerliğinizle gündemdeydiniz. Bununla ilgili bir projeniz oldu mu?

Rahmetli büyük usta Cüneyt Arkın’ı televizyon programım ‘Caroline Show’da en son ben ağırlamıştım. Programda bana Yeşilçam filmlerini tekrar çekmeyi teklif etmişti. Özellikle Türkan Hanım ile oynadıkları ‘Aşk Mabudesi’ni benimle çekmeyi çok istiyordu. Maalesef ömrü yetmedi. O kadar üzgünüm ki onu kaybettiğimiz için. Bir daha onun gibisi gelmez…

– Sizi bu aralar sık sık Mehmet Ali Erbil ile görüyoruz. Yeni bir proje mi var?

Evet, Mehmet Ali ile çok güzel ve komedi dolu bir dostluğumuz var. Albüm lansmanımı da kendisi sundu. Birlikte bir komedi şovu yapacağız. Bir reklam projesi teklifi var. Değerlendiriyoruz. Bizi çok daha sık birlikte göreceksiniz.

‘Aşk uğruna ödün vermeyin’

– Aşka bakışınız nasıl?

Ben bir Arnavut kızıyım. Ciddi ilişki olmayacaksa, ismimi birinin isminin yanına koymam. Yanıma kolay kolay yaklaştırmam. Aşk çok ciddi bir duygu. Hak etmeyenle ziyan edilemeyecek kadar da mühim. Hak edeni bulursam, hak ettiğim aşkı hakkettiği seviyede hakkıyla yaşatırım! Aşkta oyun ve manipülasyon olmaz. Size bunun yapıldığını anladığınız an kaçın ve dönmeyin.

– Kalbiniz dolu mu?

Şu anda boş. Belki de o kadar dolu ki, yer yok. Ama herkes kendi değerinin farkına varmalı. Aşk uğruna ödün vermesinler. Şarkımda da söylediğim gibi “Bu saatten sonra ister gelsinler, ister gelmesinler!”