Rapid Wien’den Yusuf Demir ve Galatasaray itirafı

Rapid Wien Sportif Yöneticisi Zoran Barisic, Yusuf Demir’in Galatasaray’a transferine ait kıymetli açıklamalar yaptı. Galatasaray’ın Yusuf Demir için ödediği bonservis bedeliyle ilgili itirafta bulunan Barasic, mutabakatın ayrıntılarını anlattı.

Galatasaray’ın Rapid Wien’den transfer ettiği Yusuf Demir hakkında Avusturya takımından açıklama geldi. Rapid Wien Sportif Yöneticisi Zoran Barisic, Yusuf Demir için ödenen bonservis bedeli ve ayrıntıları hakkında konuştu.

Galatasaray’ın birinci teklifi çarşamba gecesi yaptığını lakin, bunun kabul edilemez olduğunu söyleyen Barisic, 6 milyon euro’luk bonservis bedelinin az olduğu konusunda yapılan tenkitlere de karşılık verdi. Galatasaray, 6 milyon euro’luk bonservis bedelini 4 dönem içinde 5 taksitte ödeyecek. Barisic, bonservis bedelinin taksitler halinde ödenecek olması konusunda da itirafta bulundu:

“DAHA FAZLA KAZANACAĞIZ”

“İlk yazılı teklif Çarşamba gecesi geldi. Kabul etmedik. Demir’in mukavelesinde bir çıkış hususu olacaktı. Artık sabit bir transfer fiyatı, muvaffakiyet halinde bonuslar ve muhtemel bir sonraki satıştan hisse ile daha fazla kazanacağız.”

Rapid Wien Sportif Yöneticisi Zoran Barisic.

“EVET, ENFLASYONU DÜŞÜNEMEDİM”

“Taksitle oyuncu transferi sistemini biz de kullanıyoruz. Olağan bir süreç. Bu mutabakatla kendimizi iki, üç biçimde garanti altına aldık. Şayet bir taksitin ödenmesi gecikir, son derece yüksek ek ödemeler alacağız. Tabi yüksek enflasyon nedeniyle, son ödeme gelene kadar paranın kıymet kaybı riski kelam konusu. Evet, enflasyonu düşünemedim.”

“FİZİKSEL VE ZİHİNSEL MAKUS DURUMDAYDI”

“Barcelona’dan sonra Yusuf fizikî ve zihinsel olarak makûs durumdaydı. Tekrar kendisine gelmesi için 8 ay harcadık. Fakat babasıyla bir arada Galatasaray’a gitmek istediklerini söylediler. Ve kazanacakları para da tesirliydi.”