Rihanna, Amerika’nın en genç milyarder bayanı oldu

Rihanna 1,4 milyar dolarlık servetiyle Amerika’nın en genç kendi servetini kendi inşa eden bayanı oldu. 34 yaşındaki müzikçi, Amerika’nın en güçlü kendi servetini kendi inşa eden bayanları listesinde üst üste üçüncü kez yer alıyor.

Forbes’un kendi servetini kendi inşa eden en güçlü bayanları aşikâr oldu. Listenin 21. sırasında yer alan Rihanna, en genç milyarder olarak dikkat çekti.

Rihanna, listenin 40 yaş altı tek milyarderi. Ünlü müzikçinin 1,4 milyar dolarlık servetinin bir kısmı müzik mesleğinden bir başka kısmı da Fenty Beauty, Fenty Skin ve Savage X Fenty olmak üzere üç perakende şirketinden geliyor.

550 MİLYON DOLAR GELİR ELDE ETTİ

Rihanna, Savage X Fenty iç çamaşırı markasının yüzde 30’una sahip. Ayrıyeten 2020’de 550 milyon dolar gelir elde eden Fenty Beauty’nin de yarısına sahip. Şirketin başka yarısı ise Fransız lüks moda holdingi LVMH’ye ilişkin.

Daha evvel de milyarderler listesinde yer bulan Rihanna, 2019’da New York Times’a asla bir servet kazanmayı planlamadığını, bu tip unvanların kendisini çalışmaktan alıkoymayacağını söylemişti.

“PARA DİĞERİNE YARDIM EDEBİLECEĞİM BİR ARAÇ”

Dokuz kere Grammy Mükafatı kazanan müzikçi; “Para benim için maksat olmadı; her vakit bir diğerine yardım edebileceğim bir araçtı. Dünya, sizi sahiden yanlış şeylerin öncelikli olduğuna inandırabilir ve bu, hayatın özünü, hayatta olmanın ne demek olduğunu hakikaten kaçırmanıza neden olur” dedi.

2012 yılında, Rihanna bir hayırseverlik fonu olan Clara Lionel Vakfı’nı (CLF) başlatmıştı. Web sitesine nazaran, oluşumun maksadı; eğitim ve iklime dayanıklılık teşebbüslerini desteklemek.

Forbes listesinde yer alan bir diğer dikkat çeken isim ise 1,8 milyar dolarlık servetiyle 41 yaşındaki Kim Kardashian. Ayrıyeten kendi servetini inşa eden milyarder bayanlar ortasında Oprah Winfrey, Sheryl Sandberg de yer alıyor.