Sarıgül: Miçotakis, Türk halkının sabrını taşırmayınız

Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, Pendik’te kurulan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği tarafından kurulan EYT standını ziyaret etti. Stantda bulunan vatandaşlarla sohbet eden Sarıgül, sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi. Türkiye- Yunanistan ortasındaki alakaları kıymetlendiren Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, “Bizim oraya gelmemizi istemiyorsanız lütfen ve lütfen 12 mil konusunda daha hassas olun. Türk halkının sabrını taşırmayınız. Miçotakis biz bir gece aniden gelmek istemiyoruz. Bizi lütfen mecbur bırakmayınız” dedi.

“YASALAR ÇIKTIĞI GÜNDEN SONRASI İÇİN GEÇERLİDİR” 

EYT’liler gerçekleştirdiği sohbet sonrası açıklamalarda bulunan Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, “Milyonlarca çalışanı ilgilendiren EYT’liler konusunun tahlili için tüm partileri el birliği ve güç birliğine davet ediyorum. Yasalar çıktığı günden sonrası için geçerlidir. Yasalar geriye dönük hiçbir demokratik ülkede uygulanmaz. EYT’lilerin kazanılmış hakları ortadan 20 sene geçti. 1 Ekim’de parlamento açılacak bütün siyasi partileri EYT’ler konusunda işbirliği yapmaya ve güç birliği yapmaya davet ediyorum. Türkiye Değişim Partisi olarak EYT’liler konusunu siyaset gereci yapmak ya da EYT’liler konusunu çıkaralım da buradan oy alalım mantığı içerisinde olmamalıyız. EYT’liler devletimizin kanunlarına inanmışlar. Alın teri, emekle çocuklarının rızkını kazanmak için imza atmışlar. Yasalar çıktığı günden sonrası için geçerlidir. Bütün siyasi partileri merhametli olmaya vicdanlı olmaya EYT’lilerin konusunu husus unsur değil tamamını bir kalemde çözmeye davet ediyorum” dedi.

“MİÇOTAKİS BİZİM SABRIMIZI SINAMA”

Gündeme bağlantında değerlendirmelerde bulunan Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Sarıgül, “Miçotakis gelemezsiniz kelamıyla birlikte şunu hatırlatmak istiyorum Miçotakis, biz Yunanistan ile dost olmak istiyoruz. Atatürkümüz sizi İzmir’den yolcu ederken motamot şunu söyledi; ‘artık bugünden sonra Yunanistan ile barış başlamıştır’ dedi. Miçotakis biz Yunanistan’a her vakit barış elini uzatıyoruz lakin siz bize yumrukla yanıt veriyorsunuz. Sıkılmış yumruklarla barış biraz güç olur. Miçotakis bizim oraya gelmemizi istemiyorsanız Adaları orantısız bir formda lütfen silahlandırmayın. Bizim oraya gelmemizi istemiyorsanız lütfen ve lütfen 12 mil konusunda daha hassas olun. Türk halkının sabrını taşırmayınız. Miçotakis biz bir gece birdenbire gelmek istemiyoruz. Bizi lütfen mecbur bırakmayınız. Biz iç siyasette farklı düşünebiliriz lakin bayrak ve toprağımız kelam konusu olduğu vakit millet olarak güç birliği yaparız. O sebeple Miçotokis bizim sabrımızı sınama. Adalar’daki orantısız silahlanmayı lütfen durdur. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak her vakit barıştan yanayız” diye konuştu.

KAYNAK: İHA