Ünal Çeviköz: CHP Olarak Sivillere Yönelik Şiddet İçeren ve İbadet Edenlere Müdahale Eden Bu Vahim Olayı Kınıyoruz

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, “Mescid-i Aksa’ya yapılan baskın ve müdahalelerin, barış ve istikrar için gerekli olan diyalog yerine gerilimi artırdığına inanıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak sivillere yönelik şiddet içeren ve ibadet edenlere müdahale eden bu vahim olayı kınıyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, İsrail kolluk kuvvetlerinin dün gece saatlerinde Mescid-i Aksa’da bulunan Kıble Mescidi’nde ibadet eden Filistinlilere yönelik saldırısını kınadı. Çeviköz’ün açıklaması şöyle:

“İsrail güçleri tarafından tarihi statüko ihlal edilerek, Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlenmesi tarafımızca endişeyle öğrenilmiştir. Kutsal mekanlara saygı göstermek, din ve inanç özgürlüğüne saygı duymak ve insan haklarına saygı göstermek, her ülkenin ve herkesin sorumluluğundadır.

Mescid-i Aksa’ya yapılan baskın ve müdahalelerin, barış ve istikrar için gerekli olan diyalog yerine gerilimi artırdığına inanıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak sivillere yönelik şiddet içeren ve ibadet edenlere müdahale eden bu vahim olayı kınıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir