Xiaomi 12T Pro özellikleri sızdırıldı! Bak işine iPhone!

Bildiğiniz gibi iPhone 14 ailesi ülkemizde ön siparişe çıktı. Çinli teknoloji şirketi Xiaomi’nin buna yanıtı ise pek fazla gecikmeyecek. Yeni amiral gemi modellerini önümüzdeki günlerde tanıtmayı planlayan firma, pazardaki payını arttırmanın planlarını yapıyor. Tam da bu sırada merakla beklenen Xiaomi 12T ailesinin teknik özellikleri sızdırıldı. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan bu özelliklere bir göz atmış olalım.

Xiaomi 12T Pro özellikleri sızdırıldı! Bak işine iPhone!

Xiaomi 12T Pro, gücünü Snapdragon 8 Plus Gen1 yonga setinden alacak. 6.67 inç büyüklüğünde olan AMOLED ekran paneli ile gelen model, bu ekran sayesinde 120 Hz yenileme oranı yakalıyor olacak. Buna ek olarak 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile kombine edilen Xiaomi 12T Pro, 200MP’lik bir de ana kameraya ev sahipliği yapacak. Bu kameraya 8MP ultra geniş açılı sensör ve 2MP makro lensin eşlik edeceğini de ifade etmiş olalım. Kullanıcılar ön tarafta ise 20MP çözünürlüğünde olan bir selfie kamerasını deneyimlemiş olacak. 5.000 mAh batarya ile donatılacak olan Xiaomi 12T Pro, 120W hızlı şarj sayesinde kullanıcılarını memnun edecek gibi duruyor.

Düz model ise abisinden farklı olarak gücünü MediaTek üretimi olan Dimensity 8100 Ultra işlemcisinden alacak. Pro modelle aynı ekran özellikleri ve aynı batarya kapasitesine sahip olan Xiaomi 12T, ana kamera tarafında 200MP yerine 108MP’lik sensör ile donatılıyor. Modelin diğer kamera özellikleri ise 12T Pro ile aynı olarak görünüyor. Ortaya çıkan sızıntılara göre paylaşılan fiyat detayları ise şöyle;

Xiaomi 12T Pro: 859 Euro

Xiaomi 12T: 650 Euro.