Binance CEO’sundan O Altcoin İçin Heyecanlandıran Açıklama!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in kurucusu Changpeng Zhao (CZ), kısa süre önce yayınladığı bir sosyal medya gönderisinde altcoin Binance Coin (BNB)’in lansmanının şeffaf olduğunu yine iddia etti. Ayrıca BNB tokenlerinin yaklaşan üç aylık yakımı hakkında da bilgi verdi. İşte detaylar…

Changpeng Zhao, popüler altcoin için açıkladı

CZ tweet’inde, “BNB adil bir lansman token’ıdır. Hiç kimse ilk arzdan ücretsiz BNB tokenları alamaz. Ekip, tokenları hiçbir zaman taşınmadı ya da kullanılmadı. Sadece yakım oldu. Bu arada, önümüzdeki birkaç gün içinde yeni bir BNB yakımı (üç aylık yakım) gerçekleştirilecek,” dedi.  Bu duyuru, BNB’nin ilk dağıtımına işaret ediyor. Erken yatırımcıları ya da ekip üyelerini kayırdığı için eleştirilen bazı tokenların aksine, BNB’nin lansmanının tüm katılımcılar için adaleti sağlayacak şekilde yapılandırıldığı iddia edilmekte. Bu, hiç kimsenin ilk arzdan ücretsiz BNB token almadığı anlamına geliyor.

CZ ayrıca, BNB için tahsis edilen takım tokenlarına dokunulmadığını da vurguladı. Bu tokenlar lansmandan bu yana ne taşındı ne de kullanıldı. Ekibin varlıklarına ilişkin bu şeffaflık, BNB yatırımcıları için ekstra bir güven katmanı oluşturma amacı taşıyor.  CZ’nin tweetinden de anlaşılacağı üzere Binance, BNB tokenlarının bir kısmının kalıcı olarak dolaşımdan kaldırıldığı üç aylık yakma geleneğini sürdürüyor. Bu strateji genellikle enflasyonu kontrol etmek ve bir kripto paranın kıtlığını artırarak zaman içinde değerini yükseltmek için kullanılır.

Üç aylık yakım işlemi merakla beklenmekte

Kripto para topluluğu, BNB’nin fiyat dinamikleri ve daha geniş kripto ekosistemindeki rolü hakkında sık sık tartışmalara yol açtığı için yaklaşan üç aylık yakma işlemini merakla bekliyor olacak. CZ’nin tweetinden de anlaşılacağı üzere, yakma işleminin önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşmesi ve tüm Binance Coin meraklıları için izlenmesi gereken bir etkinlik haline gelmesi beklenmekte.. Ufukta başka bir üç aylık yakım beklentisiyle Binance Coin, kripto para birimi alanında ilgi konusu olmaya devam ediyor.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere BNB veya Binance Coin, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance tarafından oluşturulan bir kripto para birimidir. BNB ilk olarak Temmuz 2017’de Binance’in ilk coin arzı (ICO) sırasında Ethereum tabanlı bir token olarak piyasaya sürüldü. Ancak, daha sonra Nisan 2019’da piyasaya sürüldüğünde Binance’in Binance Chain olarak bilinen kendi Blockchain’ine taşındı. Şu anda BNB, yüzde 0.38’lik bir yükseliş ile 209 dolardan el değiştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx