Bu Hafta Kripto Paralar İçin Gelişmelerle Dolu: İşte Olacaklar!

Finans ve kripto para dünyasının hızlı temposunda bir adım önde olmak çok önemli. İşte 4 Eylül Pazartesi gününden başlayarak önümüzdeki hafta için planlanan kritik gelişmelere kapsamlı bir genel bakış….

Kripto para dünyası, bu gelişmelerden etkilenecek

Hafta, Amerika Birleşik Devletleri’nde işlem hacimlerini etkileyebilecek bir tatil ile başlıyor. Ayrıca yarın, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde Konuşacak. Yatırımcılar, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’ın halka hitap edeceği ve potansiyel olarak Avrupa ekonomik görünümüne ilişkin içgörü sağlayacağı konuşmayı yakından izleyecek. Diğer yandan, yine Pazartesi günü, CYBER ve OpBNB’nin entegrasyonu kripto para dünyasında dalgalar yaratmaya hazırlanıyor.  Ayrıca Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Baby Doge Coin meraklıları yeni bir yapay zeka projesinin duyurulmasını merakla bekliyor.

5 Eylül Salı günü ise Çin’in Bileşik Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) açıklanacak. Önceki veriler, ekonomik faaliyet belirtileri açısından yakından izlenen 51,3’lük bir veriye işaret ediyor. Diğer yandan Euro Bölgesi Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) raporlanacak. Beklentiler, bir önceki -%3,4 rakamına kıyasla -%7,8 olarak belirlendi. Bu veri Euro Bölgesi’ndeki enflasyonist baskılara ışık tutabilir.

Çarşamba ve Perşembe, makroekonomik gelişmeler yoğunlukta

6 Eylül’de ise bir önceki 52,3’lük rakamdan düşüşle 51 olarak beklenen ABD Hizmetler PMI’ın açıklanmasını izleyeceğiz. Aynı gün ABD Tedarik Yönetimi Enstitüsü (ISM) PMI verilerini açıklayacak, beklentiler 52,5 ile bir önceki 52,7’den biraz daha düşük. Yine Çarşamba günü ABD Merkez Bankası, çeşitli bölgelerdeki mevcut ekonomik koşullar hakkında bilgi veren Bej Kitap’ı yayınlayacak. Ayrıca Fed yetkilisi Logan’ın Fed’in bakış açısı hakkında daha fazla bilgi verebilecek açıklamaları dikkat çekecek.

Perşembe günü, Euro Bölgesi GSYH (Yıllık) verileri açıklanacak ve beklentiler %0,6 ile bir önceki %1,1’den düşüş yönünde. Bu durum, Avro Bölgesi ekonomisinin karşı karşıya olduğu zorlukların devam ettiğini yansıtmaktadır. Ayrıca ABD işsizlik haklarından yararlanma verilerine dikkat etmek gerekiyor. Zira, beklentiler 235 bin ile bir önceki 228 binden biraz daha yüksek. Bu, işgücü piyasasının sağlığına ilişkin önemli bir göstergedir. Son olarak Perşembe günü, FED yetkilileri Williams ve Bowman önemli ekonomik konulara değinecek. Yapacakları açıklamalar piyasa duyarlılığını etkileyebilir.

Haftanın sonuna doğru bu veriler kritik

Hafta, FED’in politikaları ve görünümüne ilişkin potansiyel bilgiler sunan Fed yetkilisi Barr’ın açıklamalarıyla sona eriyor. Cumartesi günü, Çin’in enflasyon verileri açıklanacak ve beklentiler bir önceki -%0,3’e göre hafif bir artışla %0,1 seviyesinde olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx