Duyuruldu: Google Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu!

Google, müşterilerinin Google Cloud’da Bitcoin ve Lightning node operatörleri oluşturmasına izin vermek için yeni bir altcoin ile anlaştığını duyurdu.

Google bu altcoin ile işbirliği yapıyor

Yeni bir duyuruda Google Cloud, Bitcoin aracılığıyla internet üzerinden para göndermek için bir protokol olan Lightning Network’ün gelişimini destekleyeceğini duyurdu. Teknoloji devi, bu yönde ilk adım olarak ödeme yöntemi çözümü Voltage ile işbirliği yapıyor.

Voltage, 2020’de kullanıma sunulan bir Lightning as a Service (LaaS) sağlayıcısıdır. Misyonu, kuruluşlara gerçek zamanlı ödemeleri sıfıra yakın ücretlerle gerçekleştiren bir Lightning Network çözümü sağlamaktır.

Voltage şimdi, barındırma sağlayıcılarını ve konumlarını genişletmek için Google Cloud ile birlikte çalışıyor. İş birliği sayesinde müşteriler, dünyanın çeşitli yerlerinde Google Cloud’da Bitcoin ve Lightning node operatörleri oluşturabilecekler. Müşteriler ayrıca, Voltage ve Google Cloud’u kullanarak iş yüklerini iki sağlayıcı aracılığıyla küresel olarak dağıtabilecekler.

İşbirliği kullanıcı ve müşteriler için ne anlama geliyor?

Resmi duyuruya göre Voltage’in Google Cloud’un küresel ağından yararlanarak kullanıcılara sağlayacağı avantajlar şu şekilde:

  • Iowa, Hollanda ve Singapur’daki ilk operasyonlarla farklı bölgelerde küresel bir kitleye hizmet verme yeteneği
  • Üstün kullanılabilirlik ve ağ iletişimi ile lider bir bulutta (cloud) dağıtımlar
  • Mevcut iş yüklerine yakın bir Bitcoin altyapısını zahmetsizce çalıştırma yeteneği

https://twitter.com/voltage_cloud/status/1659264048607764480

Google Cloud ve kripto paralar

Google Cloud, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin desteklenmesinde başı çekiyor. Son yıllarda bu yeni teknolojiye bağlılığını gösterdi. Kripto paraların küresel bir izleyici kitlesine ulaşmasına yardımcı olurken, aynı zamanda Voltage’ın platformunu kolayca ölçeklendirmek için kullanabileceği Kubernetes gibi bulutta yerel teknolojilerde lider oldu. Ayrıca Voltage, Google Cloud’u kullanarak kurumsal benimsemenin gerektirdiği karmaşık gereksinimleri karşılayabilir.

Voltage hakkında

Voltage, para transferi maliyetlerinden ve sınır ötesi ödemelerden tasarruf etmek veya web için mikro ödeme deneyimleri oluşturmak için bir çözüme ihtiyaç duyan finans veya fintech şirketleri gibi işinin merkezinde ödeme olan markalara hizmet verir.

Google ve altcoin ortakları

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Google Cloud, Web3 teknolojisini müşterilerine sunmak için Şubat ayında Tezos ile işbirliği yaptı. Ortaklık, tüm Google Cloud müşterilerinin Tezos ağ doğrulayıcıları olmasını kolaylaştırmayı planlıyor. Doğrulayıcıları , Tezos’un protokolün yürütülmesine yardımcı olan ve ödüller alan PoS mekanizmasının bir parçasıdır. Google Cloud ayrıca bir doğrulayıcı olacak ve oyun şirketi Ubisoft gibi mevcut fırıncılara katılacak.

https://twitter.com/tezos/status/1628395761808408576

Tezos, toplam 158,6 milyon işlemde 2,3 milyondan fazla hesaba sahip açık kaynaklı bir Blockchain. Ayrıca diğerlerinin yanı sıra Manchester United, McLaren ve Société Générale gibi büyük markalarla ortaklık kurdu. Sıcak bir gelişmede, Formula 1’in Red Bull Racing ekibiyle Sui (SUI) arasındaki ortaklık yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir