Eski Milli Voleybolcu ‘Travesti’ Yorumunu Affetmedi: Hapis Cezasıyla Yargılanacak

Fenerbahçeli eski voleybolcu Duygu Bal, milli takıma kadar yükselmiş bir sporcuydu. Spor kariyeri sonrasında Survivor’a katılan Duygu Bal, kendisi hakkında sosyal medyada yapılan ‘travesti gibi’ yorumu sonrasında soluğu mahkemede aldı.

İş insanı Zafer A.,, sosyal medyada Duygu Bal için “Bu kadın, şu ada yarışmasındaki travesti görünümlü olan değil mi?” ifadelerini kullandı.

Sabah’ta yer alan habere göre; eski milli voleybolcu Duygu Bal, sosyal medyada kendisine yapılan yoruma savaş açtı. Avukatı aracılığı ile sosyal medya platformu X üzerinden bir gayrimenkul yatırım danışmanlığı şirketinde yönetim kurulu başkanı olan Zafer A. adlı iş adamının hakaret ettiğini belirterek suç duyurusunda bulundu.

Saldırıların onur, şeref, haysiyet ve saygınlığına yönelik olduğu ifade edilen dava dilekçesi sonrasında Zafer A. hakkında hapis istemiyle dava açıldı.

Savcılık, şüphelinin alınan sosyal medya hesabının kendisine ait olduğunu ancak böyle bir yorum yapmadığını savunmasının suçtan kurtulmaya yönelik olduğunu ve itibar edilmediğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx