“Galatasaray’da oynar mısın?” sorusuna Altay Bayındır’dan sürpriz yanıt

Manchester United’ın milli kalecisi Altay Bayındır, Galatasaray ile oynanacak Şampiyonlar Ligi maçı öncesi beIN SPORTS’a açıklamalarda bulundu.

Altay Bayındır’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde: 

“Hayat çok güzel”

“Hayat çok güzel. Gerçekten çok iyiyim. Herkesin yaklaşımı çok sıcak. İlk geldiğimde farklılıklar vardı ama daha önce takip ettiğim için aslında bildiğim bir yere gelmiş gibi oldum. Basketbol maçı gibi, hem izleyenlere zevk veren bir lig. Bizim ülkemizde biraz daha farklı. Burada futbol çok çabuk oynanan bir oyun.” 

“Burada olmak her futbolcunun hayali”

“İlk duyduğum an kendimi çok iyi hissettim. Hep hedefleri olan bir insanım. İlk evde Manchester’ın benimle ilgilendiğini duydum. Burada olmak her futbolcunun hayali. Türk oyuncu olarak burada olmak çok gurur verici.”

“Futbol basit detaylarla kazanılıyor”

“Ten Hag, Ajax döneminde de beni istemişti. Hocamız çok iyi ve pozitif. Her zaman ne yapmamız gerektiğine dair bize toplantılar yapıyor. Futbol basit detaylarla kazanılıyor. Bu seviyede oynadığınız zaman küçük detaylara önem vermelisiniz. Hocamıza teşekkür ediyorum. Her zaman samimi yaklaşıyor. Bir oyuncunun bulunmak istediği yer onun istendiği yerdir. İstendiğim yerde olduğum için mutluyum. Bana verilen bu değeri en iyi şekilde göstermek istiyorum. İlk gittiğimde kaleci Tom benimle çok ilgilendi. Çok pozitif bir insan. Sonraki günlerde bütün oyuncularla tanıştım.”

“Jorge Jesus’un farklı bir sistemi vardı”

“Fenerbahçe’de çok değerli ve güzel şeyler yaşadım. 4 senede çok fazla değişkenlik gösteren bir hoca ortamı vardı. Yaklaşık 7-8 tane kaleci antrenörüyle çalıştım. Birine alıştığın zaman diğerine alışman zor oluyor. Bir hocanın başarılı olabilmesi için zaman ihtiyacı oluyor. Jorge Jesus’un farklı bir sistemi vardı. Biz oyuncular bu sisteme zaman zaman ayak uyduramadık. 4 senede 5-6 maç üst üste aynı stoperlerle oynamamışımdır. Bir kaleci için bu büyük dezavantaj.” 

“Ben görev adamıyım”

“Ben görev adamıyım. Şans geldiği sürece oynarım. Bir dönem stoper de oynadım. Nerede görev verilirse orada oynarım. Yeter ki sahada olayım. Kendi sistemi olan bir hoca takıma geldiğinde ilk başta rakipler kolay çözemiyor. Jorge Jesus’un kendi sistemi vardı. Dünya Kupası’na kadar bu sistemle oynadık. Rakipler artık bu sistemi çözdüler. Dünya Kupası sonrası bu sisteme devam edince biraz sıkıntı yaşadık. Sonrasında da zaten biraz daha sıkıntılı süreç yaşadık. Her şeye rağmen o sene bir kupa kazanmayı bildik. “

“İnşallah bu sene şampiyon olurlar”

“Şampiyon olmak için rakibini yenmen gerekiyor. Türkiye’deki oyuncularda çok stres de oluyor. Fenerbahçe çok büyük bir camia, bu camianın baskısını kaldırmanız gerekir. İnşallah bu sene şampiyon olurlar. Taraftarın ve camianın şampiyonluğa ihtiyacı var. Çok fazla mücadele verdik. Ailem de biliyor ben gece gündüz kafamı buna yoruyordum. Dışardaki baskı da benim için sıkıntılı bir süreçti.  Oyuncu olarak eleştireceksin ama doğru taraftan eleştirmek lazım. O insanın da bir ailesi ve hayatı var. Kendi kendime benim bir terapi almam lazım dedim. Ne kadar iyi bir insan olsan da insanların düşüncelerini değiştiremezsin. Her futbolcunun dışardan destek alması gerektiğini düşünüyorum.”

“İsmail hocamla yıllar önce yolumuz kesişti”

“Sezon başında herkesle birlikteydim. Çok iyi transferler yaptı Fenerbahçe. Hepsi iyi insan. Güzel bir birlikteliğin sonrasında başarının geleceğine inanıyorum. Ne kadar iyi niyetli olursanız olun dışardan gelen enerjinin de pozitif olması gerekiyor. Taraftarın her zaman takıma destek vermesi lazım. Sürekli galibiyet gelmese bile… İsmail hocamla yıllar önce yolumuz kesişti. İyi niyetli ve işini layığıyla yapan bir insan. İnşallah başarılı ve mutlu olur.”

“Bir başkan değil de bir abi gibi”

“Transfer sürecimde çok destek oldu. Bir başkan değil de bir abi gibi. İşini iyi yapmaya çalışan biri. Fenerbahçe için elinden geleni yapıyor. Bunu canlı gören biriyim. Oyunculara bir abi gibi yaklaşıyor. Onun da verdiği bu mücadele inşallah şampiyonlukla kapatır. Kendisinin buna ihtiyacı var.”

“Livakovic çok iyi bir kaleci”

“Transferle ilgili çok bir bilgim yoktu ama ben ayrıldıktan sonra bir kaleci alınması gerekiyordu. Livakovic çok iyi bir kaleci. Dünya Kupası’nda güzel işler yaptı. Fenerbahçe taraftarıyla beraber mutlu olsun güzel günler yaşasınlar inşallah.”

“Galatasaray ile karşılaşmak benim için güzel bir his”

“Galatasaray ile karşılaşacak olmak güzel ve değişik bir duygu. Kendi ülkenin takımıyla oynuyorsun. Onların buraya gelecek olması… Ben de onları misafirperver bir şekilde karşılayacağım. Benim için ülkemin takımı her zaman önemlidir ama sahaya çıktığımızda biz de kazanmak için oynayacağız. Buraya geldiklerinde onları en iyi şekilde ağırlayacağım. Galatasaray camiasının da beni orada çok iyi karşılayacağına eminim. Galatasaray ile karşılaşmak benim için güzel bir his.”

“Galatasaray’dan teklif gelirse ne yaparsın?”

Galatasaray’dan bir teklif gelmesi durumunda nasıl yaklaşacağı sorulan Bayındır “Ben profesyonel bir futbolcuyum her zaman profesyonel yaklaşırım bütün olaylara. O an süreç, zaman…” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx