Haziran’da Bu 45 Altcoin Büyük Olaylara Gebe!

Kripto para piyasası zorlu geçen bir Mayıs ayını geride bıraktı. Lider kripto Bitcoin, Mayıs’ı 28 bin doların altında kapattı. Böylece, aylık perspektifte BTC kırmızı bölgede kaldı. Çoğu altcoin projesi de Bitcoin’e benzer bir performans sergiledi. Bununla birlikte, projeler kendilerini geliştirmekten ve ortaklıklar dahil yeni hamleler yapmaktan geri durmadı. Bu atılım Haziran ayında da devam edecek gibi görünüyor.

Haziran’da plan dahilinde olan altcoin gelişmeleri

Yeni aya bir airdrop olayıyla giriyoruz. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere COTI, 1 Haziran’da gCOTI token airdrop’u yapacak. Aynı gün, önde gelen Blockchain’lerden BNB Chain, ZkBNB main-net lansmanını gerçekleştirecek. 1 inch Network, 2 Haziran’da 50 milyon tokenin kilidini açacak. Yine aynı gün COCOS, yeni bir marka alacak ve COMBO olacak.

Haziran’nın 6’sında ise Optimism’in (OP), Bedrock güncellemesi var. Bunu Acent’in beta oyun testi izleyecek. İzleyen gün ZEN, bir node güncellemesi yapacak. Aynı gün popüler metaverse altcoin projesi The Sandbox (SAND), arsa satış kayıtlarına başlayacak. Haziran’ın 8’ine geldiğimizde NEON, bir topluluk satışı gerçekleştirecek. 12 Haziran’da Vega Protocol, staking ödül sisteminde değişikliğe gidecek.

SEC ile başı belada olan Ripple için 13 Haziran oldukça önemli bir gün. Çünkü, büyük ihtimalle Hinman’ın Ethereum’un menkul kıymet olmadığına dair konuşmasına tanık olacağız. Haziran’ın 15’inde NFT pazar yeri BLUR, 196 milyon tokeni serbest bırakacak. Ayrıca BitDAO (BIT) da 96 milyon token ile ona eşlik edecek. Bu arada, Velodrome’in V2 güncellemesi de bu tarihte gerçekleşecek. Yine aynı gün OVR, Artırılmış Gerçeklik (AR) yarışması yapacak. Like Coin (LIKE), 16 Haziran’da platformunun lansmanını yapacak.

Haziran’ın 20’sine geldiğimizde, Pancakeswap’ın (CAKE) trade ödül programını izleyeceğiz. Flow Network (FLOW) ise 21 Haziran’da ana ağ güncellemesi yapacak. Ayın son haftasında, ACE, ödül dağıtımı yaparken, ZRX API politikaları güncelleyecek. Ve ayın son günü, iflas eden kripto borsası FTX’in alacaklıları için önemli bir tarih. Çünkü, alacak talep belgelerini bu tarihe kadar vermeleri gerekiyor.

Haziran ayında olması beklenen gelişmeler

Öncelikle Ripple’ın (XRP) SEC ile mücadelesinin bu ay bir karara ulaşması bekleniyor. Hook Network’ün ise, Cambridge güncellemesini Haziran’da yapacağına dair haberler var. Muhtemelen Render Token (RNDR), Solana Blockchain’e taşınacak. Bir aksilik olmazdsa Sushi Network, tokenomics iyileştirmesi yapacak. Multiverse X’in (EGLD), xLaunchpad lansmanının bu ay içinde yapılması bekleniyor.

Diğer gelişmelerde ise, VITE, yeni bir markayla piyasaya girecek. BIT ise MNT olarak yeni bir marka alacak. ARPA, DYDX ve SSV, main-net lansmanı yapacak. ORC ise ana ağ hardfork’u olan Jüpiter’i gerçekleştirecek. ALICE’in, Alfa 3. sezon lansmanı var. EOS, Leap 4.0.0 sürümü piyasaya sürecek. SNX, token geri alıp yakacak. TON, L2 main-net lansmanı yapacak. BLZ ise ‘Gamma 4’ Alfa lansmanını gerçekleştirecek. Chromia, ‘Chromia Appnet’ lansmanını yapacak. SelfKey’den ir ortaklık duyurusu bekleniyor. HIFI, yeni NFT koleksiyonunu çıkaracak. BOND, piyasa yapıcı olarak GSR üzerine gelecek. BRWL’den bir mobil uygulama bekleniyor. AMO, D2E hizmetini piyasaya sürecek. Son olarak FNSA, konsorsiyum sistemine geçiş yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir